Reklama

Reklama

Japonia: Matka przekonała dziewięcioletnią córkę do operacji plastycznej

Mieszkanka Japonii miała przekonać swoją dziewięcioletnią córkę do operacji plastycznej powiek. Dziewczynka, która miała zgodzić się na zabieg, chciała wyglądać "pięknie jak jej siostra". - Jeśli możesz znieść ból operacji plastycznej, to moim zdaniem czyni cię to piękną osobą - powiedziała dziewięciolatka mediom.

Historię matki i jej 9-letniej córki opowiedziano w reportażu stacji VICE TV - poinformowała amerykańska stacja Revolt TV.

- Moja mama i młodsza siostra mają duże oczy, ja nie - powiedziała mediom dziewczynka. - Wszyscy myśleli, że moja młodsza siostra jest o wiele ładniejsza ode mnie. Kobiety z sąsiedztwa nazywały moją siostrę słodką i dawały jej słodycze. Nigdy nie powiedziano mi czegoś takiego - mówiła.

Specyficzny fałd skórny na górnej powiece to cecha typowa dla wielu Azjatów. Uznawane za atrakcyjne są tam jednak powieki z wyraźnym załamaniem. Naturalnie występują u Azjatów niezwykle rzadko. 

Reklama

Matka dziewięciolatki tłumaczyła, dlaczego namówiła dziecko na operację. - Dziewczyna potrzebuje podwójnych powiek. Podwójne powieki są piękne - mówiła. 

Matka dziewczynki wraz z córką prowadzi kanał na YouTube, na którym opowiada m.in. o operacjach plastycznych.

Dziewięciolatka przeszła operację plastyczną, bo jej oczy były "zbyt wąskie"

Córka kobiety powiedziała, że mimo bólu chciała przejść operację, ponieważ jej oczy były "zbyt wąskie". - Jeśli możesz znieść ból operacji plastycznej, to moim zdaniem czyni cię to piękną osobą - powiedział dziewczynka.

Matka dziewięciolatki także przeszła taką operację, gdy skończyła 18 lat, ale - jak powiedziała w reportażu - żałowała, że nie stało się to wcześniej. Mówiła, że chce, aby zabieg miał pozytywny wpływ na jej córkę i oszczędził jej kompleksów w przyszłości.

Operacja, znana również jako plastyka powiek, wymaga od chirurga nacięcia fałd powiek i usunięcia luźnej skóry. Kobieta zapłaciła za nią 2850 dolarów. Operacja dziewczynki, która miała trwać 20 minut, trwała dwie godziny.

Chirurgia plastyczna nieletnich jest w Japonii legalna, o ile mają oni zgodę rodziców.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy