Reklama

Reklama

Japonia: Kara śmierci. Egzekucja sprawcy masakry sprzed 14 lat

39-letni Japończyk, skazany na śmierć za zabicie siedmiu osób w tokijskiej dzielnicy Akihabara w 2008 roku, został stracony. O egzekucji poinformowały japońskie media, w tym publiczny nadawca NHK, powołując się na źródła rządowe.

W czerwcu 2008 roku, 25-letni wówczas Tomohiro Kato wjechał ciężarówką w tłum pieszych w handlowej dzielnicy Akihabara, znanej głównie ze sklepów z elektroniką, zabijając trzy osoby, a następnie wyskoczył z samochodu i - uderzając na ślepo - zabił nożem kolejne cztery. 10 osób zostało rannych.

Po aresztowaniu powiedział, że "miał wszystkiego dość". W 2011 roku Kato został skazany na śmierć. Wyrok podtrzymał Sąd Apelacyjny we wrześniu 2012 roku, a Sąd Najwyższy Japonii w 2015 roku odrzucił jego apelację.

Kara śmierci w Japonii

To pierwsza egzekucja w Japonii od grudnia ubiegłego roku, kiedy trzy osoby skazane na śmierć za morderstwo zostały stracone przez powieszenie tego samego dnia.

Reklama

Agencja AFP przypomina, że Japonia jest, obok Stanów Zjednoczonych, jednym z ostatnich uprzemysłowionych i demokratycznych krajów, w których nadal stosuje się karę śmierci. Ten wymiar kary popiera zdecydowana większość japońskiej opinii publicznej. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy