Reklama

Reklama

Japonia: 97-letni kierowca śmiertelnie potrącił kobietę na chodniku

97-letni kierowca w Fukushimie śmiertelnie potrącił idącą chodnikiem kobietę. Następnie mężczyzna, próbując wrócić na jezdnię, wjechał w trzy inne samochody samochody raniąc cztery inne kobiety. Japońskie media zwracają uwagę na rosnącą liczbę wypadków przez starszych kierowców.

W niedzielę policja aresztowała sprawcę wypadków pod zarzutem śmiertelnego potrącenia kobiety na chodniku w mieście. Policja odmówiła odpowiedzi na pytanie, czy mężczyzna przyznał się do zarzutu. Dodała, że doznał urazu głowy.

Według policji, sprawca po potrąceniu na chodniku kobiety, usiłował wrócić na jezdnię i zderzył się z trzema innymi pojazdami czekającymi przed sygnalizacją świetlną. Cztery kobiety w pozostałych pojazdach - w wieku 20, 70, 80 i 100 lat - odniosły niewielkie obrażenia, poinformowała policja.

Seniorzy mają uczęszczać na wykłady

Lokalne media zwracają uwagę na rosnącą liczbę wypadków drogowych z udziałem starszych kierowców w kontekście szybko starzejącego się społeczeństwa Japonii. Rząd wzywa osoby starsze, przypominają media, do dobrowolnego zwrotu prawa jazdy, jeśli nie są pewne swoich możliwości fizycznych. 

Reklama

Zobacz też: Wielkopolskie: Tragiczny wypadek w Żeronicach. Nie żyje 15-latka

Osoby w wieku 70 lat lub starsze są również zobowiązane do uczęszczania na specjalne wykłady na temat bezpiecznej jazdy podczas odnawiania prawa jazdy, a w pewnych okolicznościach osoby w wieku 75 lat lub starsze muszą przejść testy demencji. Osobom starszym trudno jest jednak żyć bez samochodu, szczególnie na obszarach wiejskich, gdzie transport publiczny lub taksówki nie są łatwo dostępne, by zrobić zakupy lub dojechać na wizytę w przychodni lub szpitalu, zauważają media.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy