Reklama

Reklama

Japonia: 14-latek zabił nożem rówieśnika w szkole

14-latek uczący się w gimnazjum w japońskim mieście Yatomi pchnął nożem rówieśnika na szkolnym korytarzu. Ofiara zmarła w wyniku wykrwawienia. Nie są znane motywy nastoletniego sprawcy.

Policja zatrzymała podejrzanego, który przyznał się do winy. Policjanci sprawdzają, czy był on skonfliktowany z ofiarą. Zabezpieczono 20-centymetrowy nóż kuchenny, którym się posłużył.

Do tragedii doszło około godziny 8 rano w korytarzu przed salami lekcyjnymi w gimnazjum w Yatomi w prefekturze Aichi w środkowej części Japonii. Według policji 14-latek pchnął rówieśnika nożem w brzuch z zamiarem zabicia. Nikt inny nie został ranny.

Ugodzony nożem chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie około godziny 10:30 stwierdzono jego zgon.

Reklama

W przeszłości chodzili razem do klasy

Sprawca i ofiara nie chodzili do tej samej klasy i nie byli członkami tych samych kół zainteresowań. Należeli jednak do tej samej klasy w ubiegłym roku i chodzili do tej samej podstawówki - pisze Kyodo, cytując policję i radę szkolnictwa.

Na konferencji prasowej w środę wieczorem szef rady Takumi Okuyama wyraził "głęboki smutek" z powodu tego zdarzenia. Rada zapowiedziała powołanie niezależnej komisji, by ustalić przyczyny tragedii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje