Reklama

"Jak najszybsze" znalezienie rozwiązania. Scholz rozmawiał z Putinem

Olaf Scholz i Władimir Putin odbyli w piątek godzinną rozmowę telefoniczną. Kanclerz miał potępić ataki na infrastrukturę cywilną w Ukrainie. Tego samego dnia prezydent Rosji rozmawiał też z Alaksandrem Łukaszenką.

Jak informuje Reuters cytując oświadczenie rzecznika kanclerza, Olaf Scholz wezwał w piątek prezydenta Rosji Władimira Putina do "jak najszybszego" znalezienia dyplomatycznego rozwiązania konfliktu w Ukrainie, w tym do wycofania wojsk rosyjskich.

- Kanclerz potępił w szczególności rosyjskie naloty na infrastrukturę cywilną w Ukrainie i podkreślił determinację Niemiec we wspieraniu Ukrainy w sprawie zapewnienia jej zdolności do obrony przez rosyjską agresją - przekazał rzecznik.

Przywódcy rozmawiali przez godzinę i zgodzili się pozostać w kontakcie.

Reklama

Dzień rozmów Putina

Nie jest to jedyna rozmowa, którą Putin odbył w piątek. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej przekazało, że rozmawiał też z Alaksandrem Łukaszenką.

"Omówiono aktualne zagadnienia współpracy dwustronnej, w tym problemy dalszego rozwoju więzi w sferze naukowej i edukacyjnej" - pisze w komunikacie resort dyplomacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Olaf Scholz | Władimir Putin | Alaksandr Łukaszenka

Reklama

Reklama

Reklama