Reklama

Reklama

Izrael: Wypadek autokaru. Pięć osób nie żyje, dziesiątki rannych

Co najmniej pięć osób zginęło, a prawie 50 zostało rannych w wyniku zderzenia kilku pojazdów, w tym autobusu, do którego doszło w środowe popołudnie w pobliżu miasta Churfeisz na północy Izraela - podał serwis The Times of Israel.

Izraelskie służby ratownicze Magen David Adom (MDA) poinformowały, że cztery osoby w jednym z samochodów - 35-letnia kobieta i troje dzieci w wieku 15, 12 i 5 lat - zginęły na miejscu. Jechały taksówką, której kierowca został poważnie ranny.

Piąta ofiara śmiertelna to mężczyzna w wieku około 45 lat. Policja podała, że był kierowcą autobusu. Zmarł w wyniku zmiażdżenia wielu organów ciała, po tym jak został przygnieciony przez autokar.

Służby ratownicze poinformowały, że trzy inne osoby uczestniczące w wypadku, w tym dzieci w wieku 11 i 13 lat, odniosły poważne obrażenia i zostały przewiezione do szpitala. 45 osób zostało lekko rannych.

W wyniku zderzenia autobus przewrócił się na bok, a droga została zablokowana w obu kierunkach.

Organizacja młodzieżowa Bene Akiwa poinformowała, że autobus przewoził dzieci i młodzież, które wracały z jednodniowej wycieczki.

Reklama

Politycy Izraela składają kondolencje

"Serce się kraja w obliczu scen poważnego wypadku w Górnej Galilei. Składam kondolencje rodzinom ofiar w tym trudnym czasie. Cały naród Izraela modli się o zdrowie rannych. Proszę Izraelczyków o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy" - napisał Naftali Bennet na Twitterze.

Wypadek skomentował też były premier Izraela Benjamin Netanjahu. "Jestem w szoku, gdy usłyszałem o śmiertelnym wypadku w Górnej Galilei. Łącze się w bólu z rannymi w wypadku. Moja żona i ja modlimy się za rannych".

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama