Reklama

Reklama

Izrael odpowiedział na ostrzał rakietowy. Zaatakował obiekty Hamasu

"Izraelskie samoloty bojowe zaatakowały brygady al-Kassam (zbrojne skrzydło Hamasu - red.)" - poinformowały palestyńskie służby bezpieczeństwa. Izraelskie wojsko oświadczyło natomiast, że uderzyło w "terrorystyczne cele w Strefie Gazy". Miał to być być odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy, przeprowadzony z tej palestyńskiej enklawy.

Izraelskie lotnictwo ostrzelało w nocy z soboty na niedzielę pozycje Hamasu w południowej Strefie Gazy. Był to odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy, przeprowadzony z tej palestyńskiej enklawy.

Izrael: Wojsko uderzyło w "terrorystyczne cele w Strefie Gazy"

"Izraelskie samoloty bojowe zaatakowały brygady al-Kassam (zbrojne skrzydło Hamasu - red.) na zachód od Chan Junus, miasta na południu Strefy Gazy" - poinformowały palestyńskie służby bezpieczeństwa.

Izraelskie wojsko oświadczyło w krótkim komunikacie, że uderzyło w "terrorystyczne cele w Strefie Gazy".

W sobotę rano dwie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy spadły do Morza Śródziemnego, w pobliżu izraelskiej stolicy Tel Awiw. Syreny alarmowe nie zostały uruchomione, nie został też aktywowany system przechwytywania rakiet.

Reklama

Związany z Hamasem serwis informacyjny Paltimes podał, że wystrzelenie rakiet ze Strefy Gazy było prawdopodobnie spowodowane awarią. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy