Reklama

Reklama

"Izrael ma prawo do podjęcia działań". Premier o irańskim programie jądrowym

Irański program jądrowy i kwestia upomnienia Iranu były przedmiotem piątkowego spotkania premiera Izraela Naftali Bennetta z szefem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafaelem Grossim. Jak powiedział Bennett: - Izrael zastrzega sobie prawo do samoobrony i podjęcia działań przeciw Iranowi w celu powstrzymania jego programu jądrowego, jeśli społeczność międzynarodowa nie zahamuje go w odpowiednim czasie.

Rafael Grossi spotkał się z Naftalim Bennettem po apelach państw Zachodu skierowanych do MAEA w sprawie upomnienia Iranu za brak odpowiedzi na pytania dotyczące odnalezienia śladów uranu w miejscach w kraju, które nie są zarejestrowane jako obiekty atomowe.

Premier Izraela "podkreślił w rozmowie z Grossim znaczenie dostarczenia jasnego i jednoznacznego komunikatu Iranowi" - czytamy w oświadczeniu biura Bennetta.

Zastrzeżenia Izraela i zapewnienia Iranu

Irański program jądrowy stanowi według władz Izraela zagrożenie, choć Iran zapewnia, że ma on cele wyłącznie pokojowe.

Reklama

W tym tygodniu MAEA opublikowała raport, w którym oszacowano, że zapasy wzbogaconego uranu w Iranie wzrosły ponad 18-krotnie w stosunku do limitu uzgodnionego w porozumieniu nuklearnym z 2015 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy