Reklama

Reklama

Izrael: Katoliccy biskupi potępili podpalenie choinek

"Apelujemy do służb bezpieczeństwa, aby potraktowano oba incydenty jako akty celowego sabotażu i dołożono wszelkich starań, by aresztować sprawców i postawić ich przed sądem" - czytamy w dokumencie wydanym przez hierarchów. Tak katoliccy biskupi w Izraelu potępili podpalenie dwóch świątecznych choinek w mieście Sachnin na północy kraju.

W noc Bożego Narodzenia nieznani sprawcy podpalili choinkę stojącą przed wejściem do kościoła katolickiego obrządku melchickiego w Sachnin. 

Trzy godziny później podpalono kolejną choinkę w pobliżu kościoła grecko-prawosławnego w tym mieście. Jak stwierdzili biskupi, "atak na symbol świąt Bożego Narodzenia sprawcy wymierzyli nie tylko w chrześcijan, ale w całe społeczeństwo". Podkreślili, że władze nie mogą dopuścić, żeby "zakłócano świąteczną atmosferę lub dobre stosunki między ludźmi różnych wyznań".

Policja oświadczyła, że "z wielką troską" zajmuje się oboma incydentami i zapewniła, że użyje wszystkich środków, którymi dysponuje, aby wyjaśnić sprawy i odnaleźć winnych.

Reklama

Przewodniczący założonej przez arabskie partie "Zjednoczonej listy" - Ayman Odeh - zapowiedział, że jego organizacja ustawi nowe choinki i postara się o skazanie winnych podpaleń. 

Reklama

Reklama

Reklama