Reklama

Reklama

Islandia: Polak podpalił budynek, zginęły trzy osoby. Zapadł wyrok

Sąd w Islandii uznał za niepoczytalnego Polaka, który podpalił budynek w Reykjavíku. W pożarze zginęły trzy osoby. Mężczyzna został skierowany do szpitala psychiatrycznego.

Jak podają lokalne media, do tragicznego pożaru doszło w czerwcu ubiegłego roku. Oskarżony Polak miał podpalić budynek mieszkalny. W pożarze zginęły trzy osoby - jedna z nich po tym, jak próbowała się ratować, skacząc z trzeciego piętra. Ofiary to dwie kobiety i mężczyzna. W pożarze poważnych obrażeń doznały dwie kolejne osoby.

Uznano go za niepoczytalnego

Polak został oskarżony o podpalenie, usiłowanie i nieumyślne spowodowanie śmierci. Na początku czerwca sąd rejonowy w Reykjavíku uniewinnił go i uznał za niepoczytalnego. Mężczyznę skierowano bezterminowo na leczenie do szpitala psychiatrycznego. 

Pozwany ma także wypłacić odszkodowanie byłym mieszkańcom budynku.

Obrońca Polaka, Stefán Karl Kristjánsson, powiedział, że istnieje możliwość odwołania się od wyroku sądu, który miałby zbadać, czy psychoza oskarżonego nie była spowodowana przez antybiotyki, które w tym czasie przyjmował. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy