Reklama

Reklama

Irlandia Północna: Przemyt 57 szczeniaków. Policja dotarła do zorganizowanej grupy przestępczej

Policja z Irlandii Północnej aresztowała 44-letniego mężczyznę oskarżonego o przemyt 57 szczeniąt, trzech dorosłych psów i kota z terytorium Irlandii. Policja twierdzi, że zwierzęta miały zostać przewiezione do Anglii lub Szkocji, a następnie sprzedane.

Mężczyznę aresztowano po operacji przeprowadzonej na osiedlu portowym w Belfaście. Jak czytamy na news.sky.com, tam też znajdowały się zwierzęta.

- Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem szeregu przestępstw, w tym oszustwa przez fałszywe oświadczenie - powiedział inspektor Policji Irlandii Północnej (PSNI), detektyw Conor Sweeney, cytowany przez portal.

Jak dodał, podczas zatrzymania mężczyzny skonfiskowano również pewną ilość gotówki.

Odnalezione rasy szczeniąt to: golden retriever, cockapoo, miniaturowy terier, buldog francuski, buldog amerykański, cocker spaniel, jamnik i deresz spaniel. Zwierzęta są pod opieką weterynarzy.

Reklama

Przemycane są nie tylko narkotyki

Conor Sweeney dodał, że chociaż większość ostatnich konfiskat zrealizowanych przez służby związana z przemytem narkotyków, nie są to jedyne przedmioty sprzedawane nielegalnie.

- Przemyt jest często prowadzony przez transgraniczne zorganizowane grupy przestępcze - powiedział. 

Jak stwierdził, takie grupy nie wybrzydzają, jeśli chodzi o przemycany towar. - Czy to narkotyki, papierosy, ludzie, czy jak w tym przypadku zwierzęta - dodał.

- Używam słowa "towar", ponieważ w ten sposób gangi przestępcze postrzegają ludzi i zwierzęta, które przemycają - jako tylko towary, które mogą wykorzystać do napełnienia własnych kieszeni - podkreślił.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy