Reklama

Reklama

​Irlandia: Papież w drodze do sanktuarium w Knock

W drugim dniu wizyty w Irlandii papież Franciszek udał się w niedzielę do sanktuarium maryjnego w miejscowości Knock w północno-zachodniej części kraju. To narodowe irlandzkie sanktuarium odwiedza co roku około 2 milionów osób.

W 1979 roku był tam podczas swej pielgrzymki św. Jan Paweł II.

W Knock zgromadziły się w deszczu tysiące wiernych, przybyłych z różnych części kraju.

Franciszek odwiedzi Kaplicę Objawień i odmówi z wiernymi modlitwę Anioł Pański. Następnie powróci do Dublina, gdzie odprawi mszę na zakończenie IX Światowego Spotkania Rodzin.

Irlandzkie media relacje z wizyty koncentrują się wyłącznie na sobotnich słowach i gestach papieża odnoszących się do skandalu pedofilii w Kościele.

Główne dzienniki "Irish Times" i "Irish Independent" przytaczają to, co usłyszały ofiary wykorzystywania seksualnego podczas prywatnego spotkania z Franciszkiem w sobotę w nuncjaturze apostolskiej. Uczestnicy tej rozmowy, cytowani przez gazety wyjawili, że papież był wstrząśnięty ich wspomnieniami i używał bardzo mocnych słów mówiąc o sprawcach czynów. Ponadto, jak piszą gazety powołując się na rozmówców papieża, był zaszokowany, gdy usłyszał o masowym procederze przymusowych, nielegalnych adopcji, do jakich dochodziło w Irlandii kilkadziesiąt lat temu, także w placówkach kościelnych, gdzie odbierano dzieci nieletnim matkom i oddawano innym rodzinom.

Reklama

Z Dublina Sylwia Wysocka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy