Reklama

Irlandia: Kolejna osoba zatrzymana w związku z atakiem w Londynie

"Irlandzka policja aresztowała kolejną, drugą już osobę, w związku z sobotnim atakiem terrorystycznym w Londynie, w którym zginęło siedem osób, a blisko 50 zostało rannych" - poinformowała we wtorek telewizja Sky News, na którą powołuje się Reuters.

Przedstawicielka policji Garda Siochana, nie ujawniając personaliów aresztowanego, powiedziała, że 30-letni mężczyzna został zatrzymany we wtorek w hrabstwie Wexford w południowo-wschodniej Irlandii. Jak dodała, obecnie przesłuchiwany jest w sprawie dokumentów powiązanych z jednym ze sprawców zamachu w Londynie, Rachidem Redouane.  

Redouane miał korzenie marokańsko-libijskie. Mieszkał przez jakiś czas w Irlandii, nie był notowany przez policję.  

Aresztowany we wtorek mężczyzna to druga osoba zatrzymana przez irlandzką policję w związku z atakiem w Londynie. Mężczyzna, którego policja aresztowała wcześniej, został już zwolniony z aresztu bez postawionych zarzutów.  

Reklama

W sobotę wieczorem trzej terroryści wjechali samochodem w ludzi na moście London Bridge w centrum Londynu, a następnie zaatakowali nożami londyńczyków w pobliżu targu Borough Market. Wszyscy sprawcy zostali zastrzeleni przez policję. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy