Reklama

Reklama

Irański żołnierz zastrzelił czterech kolegów

Czterech irańskich żołnierzy zginęło, a ośmiu zostało rannych od strzałów oddanych w niedzielę przez ich kolegę w bazie wojskowej Kahrizak 10 km od Teheranu - podało w internetowym komunikacie irańskie wojsko.

Według agencji AP, powołującej się na półoficjalną agencję Mehr, zabici zostali trzej żołnierze, a rannych jest 12. Mehr nie podała powodów ostrzału.

Jak podała później telewizja, doszło do niego najprawdopodobniej przypadkowo albo strzelający cierpi na zaburzenia psychiczne.

Według telewizji są cztery ofiary śmiertelne razem z żołnierzem, który zaczął strzelać.

W lipcu swoich kolegów w wojskowej bazie Abjek na północny zachód od Teheranu ostrzelał inny żołnierz, zabijając trzech i raniąc sześciu, a następnie postrzelił sam siebie i odwieziono go, rannego, do szpitala.

Reklama

Służba wojskowa w Iranie jest obowiązkowa dla mężczyzn w wieku powyżej 19 lat i trwa do dwóch lat. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama