Reklama

Reklama

Irański duchowny nazwał Trumpa błaznem. Jest odpowiedź

Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, że duchowny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei "powinien bardzo uważać na słowa". Była to reakcja na wcześniejszą ostrą krytykę irańskiego przywódcy pod adresem USA.

"Tak zwany "Najwyższy Przywódca" Iranu, który ostatnio nie był tak Najwyższy, miał do powiedzenia kilka nieprzyjemnych rzeczy na temat Stanów Zjednoczonych i Europy" - napisał Trump na Twitterze.

"Ich gospodarka upada a ludzie cierpią. Powinien bardzo uważać na słowa!" - dodał.

Nazwał Trumpa błaznem

Podczas piątkowych modłów w meczecie Mosalla w Teheranie przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei powiedział m. in., że Donald Trump jest "clownem", który tylko udaje, że wspiera Irańczyków. Podkreślił, że żal Irańczyków po zabiciu przez Amerykanów generała Kasema Sulejmaniego pokazuje, iż popierają oni Islamską Republikę Iranu. Chamenei dodał, że Ameryka "tchórzliwie" zabiła najbardziej skutecznego dowódcę w walce z dżihadystycznym Państwem Islamskim.

Reklama

Chamenei skrytykował też Francję, Niemcy i Wielką Brytanię oświadczając, że w kwestii irańskiego programu nuklearnego postępują jak "słudzy" Amerykanów oraz, że nie można im wierzyć, a podejmowane przez nie kroki w celu wywierania presji na Iran nie zadziałają.

Słowa Chamenei były przerywane okrzykami "Śmierć Ameryce ! i "Śmierć Izraelowi !". 

Reklama

Reklama

Reklama