Reklama

Reklama

Iran. Media: Władze zatrzymały 10 agentów Mossadu

Władze Iranu aresztowały 10 agentów izraelskiej agencji wywiadowczej Mossad w prowincji Azerbejdżan Zachodni - podała agencja Fars. Izrael jak dotąd nie potwierdził tych doniesień, ani im nie zaprzeczył. W połowie października media informowały, że Izrael dostarcza Ukrainie informacji wywiadowczych o irańskich dronach używanych przez armię rosyjską.

Według innej irańskiej agencji Tasnim działania 10 podejrzanych koncentrowały się na identyfikacji członków irańskiego wywiadu, którzy pracowali przeciwko Izraelowi w prowincjach Azerbejdżan Zachodni, Teheran oraz Hormozgan. Rzekomi agenci mieli "porywać, grozić i pobić przedstawicieli sił irańskich w trakcie próby zdobycia informacji".

Aresztowani "podpalali samochody i domy osób związanych z aparatem bezpieczeństwa i otrzymywali gotówkę za robienie zdjęć, które wysyłali Mosadowi" - przekazał Fars.

Napięcia na linii Iran-Izrael

Iran i Izrael od dawna pozostają we wrogich stosunkach - skomentowała agencja Reutera. Iran regularnie informuje o zatrzymaniu osób, które rzekomo szpiegują na rzecz obcych państw, w tym Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Reklama

W połowie października amerykański dziennik "New York Times" podał za ukraińskimi źródłami, że Izrael dostarcza Ukrainie informacji wywiadowczych o irańskich dronach używanych przez armię rosyjską. 

Reklama

Reklama

Reklama