Reklama

Reklama

Irak: Zamach samobójczy. 14 osób zabitych

Co najmniej 14 osób zginęło, a ok. 30 zostało rannych w poniedziałek w zamachu samobójczym na północny wschód od Bagdadu - poinformowała iracka policja i źródła szpitalne. Zamachowiec wysadził się w powietrze w samochodzie wyładowanym materiałami wybuchowymi. Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj.

Wśród ofiar śmiertelnych są kobiety i dzieci. Według źródeł szpitalnych liczba zabitych może wzrosnąć ze względu na wielu rannych, którzy są w krytycznym stanie.

Zamachowiec wjechał w samochody, w tym w minibus z kobietami i dziećmi, stojące przy punkcie kontrolnym przed miastem Chalis, około 80 km na północny wschód od irackiej stolicy. Według policji większość ludzi zginęła w samochodach, gdy czekała na wjazd do Chalis.

Na razie nikt nie przyznał się do ataku, ale Państwo Islamskie regularnie atakuje irackie siły bezpieczeństwa, a także rejony zamieszkane przez cywilów. 

Do zamachu doszło także w niedzielę, kiedy zamachowiec zdetonował ładunek wybuchowy w pobliżu punktu kontrolnego na północy irackiej stolicy. Zginęło co najmniej 12 osób, a 22 zostały ranne.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy