Reklama

Intruz, który dostał się na teren zamku Windsor, zapowiadał zabicie królowej

Londyńska policja bada nagranie, na którym 19-latek, który w sobotę wtargnął na teren zamku Windsor zapowiada zabicie królowej Elżbiety II - podał serwis informacyjny BBC. Mężczyzna jest obecnie pod opieką lekarzy.

Na nagraniu, które opublikował brytyjski dziennik "The Sun", widać zamaskowaną osobę w nałożonym na głowę kapturze, która trzyma w rękach kuszę i mówi do kamery, że chce "zabić królową" w ramach "misji odwetowej".

19-latek uzbrojony w kuszę

W sobotę policja aresztowała 19-letniego mężczyznę uzbrojonego w kuszę, który tego dnia sforsował ogrodzenie otaczające teren zamku, ale nie zdołał dostać się do żadnego z budynków. Do zdarzenia doszło, gdy na zamku przebywała królowa Elżbieta II wraz z m.in. księciem Karolem i jego małżonką. Intruz jest obecnie pod opieką lekarzy.

Reklama

Królowa Elżbieta II w tym roku, z powodu gwałtownie rozprzestrzeniającego się w Wielkiej Brytanii wariantu Omikron koronawirusa, zrezygnowała ze spędzania Świąt w wiejskiej posiadłości Sandringham, gdzie zwyczajowo przebywała w czasie Bożego Narodzenia, i postanowiła pozostać na zamku w Windsorze.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | Windsor | Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy