Reklama

Interpol: Ponad 170 bojowników ISIS chce przedostać się do Europy

- Na kontynencie wzrasta ryzyko ataków terrorystycznych - ostrzega Europę Interpol. Organizacja rozesłała do stolic na Starym Kontynencie listę ponad 170 bojowników tzw. Państwa Islamskiego, którzy podejrzewani są o chęć przedostania się do Europy i przeprowadzenia zamachu. Do listy dotarł brytyjski "Guardian".

Informator gazety mówi, że na liście są ludzie, którzy urodzili się i wychowali w państwach europejskich. Jak dodaje, nie ma przesłanek, by sądzić, że któraś z tych osób przeniknęła już na Stary Kontynent, ale lista pokazuje skalę wyzwania, przed jakim stoi Europa.

W gazecie czytamy także, że ci ludzi prawdopodobnie przeszli specjalny trening, który pozwala im na sianie jak największego zniszczenia przy minimalnych nakładach. Działać mają jako tak zwane samotne wilki, czyli bez rozbudowanego wsparcia organizacyjnego i wyrafinowanych środków technicznych.

Reklama

Interpol apeluje do służb na Starym Kontynencie, by sprawdziły osoby znajdujące się na liście i podzieliły wszystkimi informacjami na ich temat: gdzie przekraczały granice w przeszłości, jakich przestępstw dokonali, jaki ślad pozostawili po sobie w mediach społecznościowych.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy