Reklama

Reklama

Indonezja: Wycofują samoloty starsze niż 30 lat

Minister obrony, Ryamizard Ryacudu, zapowiedział, że Indonezja wycofa ze służby wszystkie swe samoloty wojskowe liczące ponad 30 lat.

Jego deklaracja wiąże się z niedawną katastrofą samolotu transportowego Lockheed C-130 Hercules indonezyjskich sił powietrznych. 30 czerwca licząca 54 lata maszyna runęła na ziemię krótko po starcie z miasta Medan na Sumatrze. Nie przeżył nikt spośród łącznie 122 pasażerów i członków załogi, a ponadto spadające szczątki uśmierciły co najmniej 17 innych osób. 

Brak szczegółów

- Mamy sprzęt który liczy 30, 40, 50 lat, samoloty i śmigłowce, i chcemy zastąpić je nowymi aparatami latającymi - powiedział Ryacudu dziennikarzom w Dżakarcie po spotkaniu z prezydentem Joko Widodo.

Odmówił jednak podania szczegółów na temat tego, ile samolotów zostanie wycofanych i jakie będą koszty zakupu nowego sprzętu.

Reklama

Obiecał zwiększenie

Udział wydatków obronnych w całości produktu krajowego brutto Indonezji wynosi tylko 0,8 proc. i jest jednym z najniższych w regionie. Widodo obiecał niemal dwukrotne zwiększenie tego wskaźnika do roku 2020.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy