Reklama

Reklama

Indonezja: Pierwszy lot rosyjskich bombowców od czasów zimnej wojny

Dwa rosyjskie bombowce strategiczne Tu-95MS przeprowadziły w czwartek lot patrolowy nad neutralnymi wodami w południowej części Oceanu Spokojnego. Lot rosyjskich maszyn, które wystartowały z lotniska na wyspie Biak w Indonezji, trwał około ośmiu godzin.

Telewizja Zwiezda należąca do rosyjskiego Ministerstwa Obrony zapewniła, że wszystkie tego rodzaju loty rosyjskich maszyn nad wodami neutralnymi przeprowadzane są zgodnie z międzynarodowymi regułami wykorzystania przestrzeni potwietrznej i nie dochodzi do naruszeń granic obcych państw.

Wcześniej resort obrony informował, że do Indonezji poleciały dwa Tu-95MS i dwa Ił-76MD, wchodzące w skład rosyjskiego lotnictwa wojskowego. Maszyny wystartowały z lotniska w obwodzie amurskim i wylądowały na wyspie Biak, w drodze przeprowadzając tankowanie w powietrzu, nad wodami Oceanu Spokojnego.

Reklama

Zachodnie agencje informacyjne zaznaczają, że chodzi o pierwszą wizytę rosyjskich maszyn wojskowych w Indonezji od czasów zimnej wojny. W czasach ZSRR radzieckie lotnictwo przeprowadzało loty patrolowe nad Oceanem Spokojnym startując z bazy w Wietnamie.

Z Moskwy Anna Wróbel

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy