Reklama

Reklama

Indonezja: Aresztowano parę podającą się za władców nieistniejącego królestwa

Policja w Indonezji aresztowała pod zarzutem oszustwa i rozpowszechniania nieprawdziwych informacji mężczyznę i kobietę, promujących w internecie królestwo, które chcieli założyć w Środkowej Jawie.


Komendant policji w prowincji Środkowa Jawa Rycko Amelza Dahniel poinformował, że funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego Toto Santoso, jego 41-letnią partnerkę Fanni Amanandię i dziewięć innych osób oraz przeszukali dom, który miał pełnić funkcję "pałacu".

Według miejscowych mediów Toto, który do 2016 roku mieszkał w jednej z dzielnic ubóstwa w Dżakarcie, przekonał ponad 450 osób do przyłączenia się do swojego nieistniejącego królestwa, którego miał zostać władcą. Niektóre z nich wpłaciły różne kwoty w zamian za stanowiska w przyszłym rządzie, a rekordowy datek wynosił 110 mln rupii (8 tys. dolarów).

Reklama

Mężczyzna miał twierdzić, że otrzymał od przodków objawienie, zobowiązujące go do utworzenia państwa o nazwie Keraton Agung Sejagat (Wielkie Królestwo Świata). Żeby uwiarygodnić swoje zamiary, wraz z partnerką, która miała pełnić rolę królowej, przygotował fałszywe dokumenty i prowadził kanał w serwisie YouTube.

Według policji para utrzymywała, że ich przeznaczeniem jest wypełnienie obietnicy złożonej 500 lat temu przez historyczne imperium Majapahit, które upadło w XVI wieku. Grupa, którą kierowali, miała też przeprowadzić rytuał symbolizujący powrót jawajskiego króla Sri Maharatu. W toku śledztwa trwają historyczne konsultacje z ekspertami z uniwersytetu w Semarangu, stolicy Środkowej Jawy.

Tomasz Augustyniak

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy