Reklama

Reklama

Indie: Znaleziono kilkanaście martwych słoni. Mogły zginąć rażone piorunem

W czwartek w rezerwacie leśnym Kondali znaleziono 18 martwych słoni. Lokalne służby prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci zwierząt. Najprawdopodobniej słonie zginęły od silnego wyładowania atmosferycznego. Służby nie wykluczają również otrucia zwierząt.

Na ciała martwych słoni natrafili okoliczni mieszkańcy. Najpierw znaleziono 14 dorosłych zwierząt leżących na szczycie wzgórza. Poniżej odkryto ciała czterech kolejnych. Stado 18 dzikich słoni azjatyckich najpewniej zginęło od uderzenia pioruna. Potężna burza nawiedziła rezerwat dzień wcześniej. 

- To bardzo smutny incydent, coś takiego nigdy nie miało miejsca w lasach Asamu - powiedział Parimal Suklabaidya, minister ds. środowiska stanu Asam. - Dziś po południu podczas deszczu wystąpiła burza, która była tak intensywna, że w lesie zginęło 18 słoni - dodał. 

Reklama

Trwa śledztwo

Lokalne władze zleciły dochodzenie w tej sprawie. Śledczy rozważają też inne przyczyny, takie jak zatrucie lub choroba. Spalone drzewa w okolicy sugerują jednak, że zwierzęta zginęły rażone piorunem. Minister zapowiedział, że ciała słoni zostaną poddane sekcji zwłok. 

Populacja słoni azjatyckich w Indiach zmniejszyła się w ostatnich latach z powodu utraty siedlisk, kłusownictwa oraz słabej egzekucji przepisów dotyczących ochrony lasów i środowiska naturalnego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje