Reklama

Reklama

Indie: Wygrał miliony w loterii, teraz żałuje. Ma dość próśb o pomoc

Kierowca Anoop z Kerali, stanu w południowo-zachodnich Indiach, wygrał we wrześniu w loterii 250 milionów rupii (około 15 milionów złotych). Teraz mężczyzna mówi, że żałuje wygranej. Wszystko przez natłok próśb o pomoc finansową ze strony często zupełnie obcych mu ludzi.

Mieszkaniec Kerali tydzień po - wydawałoby się radosnej wiadomości o zwycięstwie w loterii - nagrał wideo. Prosi w nim o to, aby przestać niepokoić go oraz jego rodzinę.

- Żałuję, że wygrałem - mówi. - Może trzecia nagroda byłaby lepsza.

Indie. Pieniądze na los pożyczył ze skarbonki syna

W nagraniu Anoop stwierdził także, że rozważa przeprowadzkę z obecnego miejsca zamieszkania, aby uniknąć dalszego nękania i nadmiernego skupienia na nim uwagi opinii publicznej. Po tym jak wygrał, trafił na pierwsze strony gazet. Była to bowiem najwyższa dotychczasowa nagroda w loterii w stanie Kerala.

Reklama

Mężczyzna kupił los 17 września, dzień przed tym, jak miał wylecieć do Malezji do pracy. Aby dokonać zakupu, pożyczył pieniądze ze skarbonki syna.

Tuż po informacji o wygranej, rodzina Anoopa zyskała dużo uwagi ze strony mediów. W tamtym momencie mężczyzna był "przeszczęśliwy", jak przekazał w materiale wideo. - Było mnóstwo ludzi, kamery w naszym domu, byliśmy bardzo uradowani - mówił.

Ale wkrótce sytuacja wymknęła się spod kontroli. - Nie mogłem opuścić domu, pójść dokądkolwiek. Moje dziecko zachorowało, a ja nie mogłem zabrać go do lekarza - opowiadał.

"Na razie nie dostałem żadnych pieniędzy"

Anoop, który otrzyma około 150 milionów rupii (około dziewięć milionów złotych) po odliczeniu podatków, mówi, że ludzie przychodzą do jego domu każdego dnia.

- Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że nie dostałem jeszcze żadnych pieniędzy. Wydaje się, że nikt nie rozumie mojego problemu, bez względu na to, ile razy to powtarzam - powiedział.

Anoop przyznał, że obecnie razem z rodziną przeniósł się do krewnych, aby uniknąć wszechobecnej uwagi i niepokojenia.

Rząd stanowy zapowiedział zorganizowanie jednodniowego programu szkoleniowego dla Anoopa w zakresie zarządzania finansami, aby pomóc mu dobrze wykorzystać wygraną.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy