Reklama

Reklama

Indie: Wybuch w fabryce petard. 19 osób zginęło

Co najmniej 19 osób zginęło, a 34 odniosło obrażenia w wyniku eksplozji w fabryce petard w południowej części kraju. O tragedii poinformowały władze Indii.

Wybuch, do którego doszło w piątek po południu w okręgu Virudhunagar, jest jednym z najpoważniejszych tego typu wypadków, jakie miały miejsce w ostatnich latach w stanie Tamil Nadu (południe).

Jeden z przedstawicieli lokalnych władz powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć w najbliższych godzinach. Wyjaśnił, że w momencie wybuchu w fabryce były 74 osoby. Wśród rannych "niektórzy mają poważne oparzenia" - przyznał.

Według doniesień miejscowej prasy fabryka nie miała legalnego zezwolenia na prowadzenie działalności. Portal informacyjny "The Newsminute" podał, że właściciel zaginął, a policja bada przyczyny wypadku.

Reklama

Premier Indii Narendra Modi zapowiedział, że rodziny zmarłych otrzymają pomoc w wysokości 200 000 rupii (2260 euro).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy