Reklama

Reklama

Indie uczciły polskie Święto Niepodległości. Minaret w Delhi oświetlony na biało-czerwono

Indie uczciły rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu narodowego święta Polaków minaret w Delhi Kutb Minar został oświetlony na biało-czerwono. "Dziś świętujemy Narodowy Dzień Niepodległości" - napisał ambasador RP w Indiach Adam Burakowski, publikując zdjęcie budowli.

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości

Ambasador RP w Indiach Adam Burakowski opublikował zdjęcie znajdującego się w stolicy kraju, Delhi, minaretu. Budowla na cześć odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku została oświetlona polskimi barwami narodowymi.

"Dziś świętujemy Narodowy Dzień Niepodległości w Polsce. W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po ponad wieku zaborów. Niech żyje Polska" - napisał Burakowski. Do wpisu dołączył zdjęcie minaretu Kutb Minar w Delhi, oświetlonego na biało-czerwono.

Reklama

Indie świętują z Polską Dzień Niepodległości

Delhi po raz kolejny przyłącza się do narodowego święta Polaków. W 2020 roku na minarecie również pojawiła się biało-czerwona iluminacja.

Tegoroczne polskie święto przebiega pod znakiem wojny za naszą wschodnią granicą. Ambasador również nawiązał do walki Ukraińców z Rosjanami. "Obecnie Ukraina walczy o swoją niepodległość i integralność terytorialną przeciwko rosyjskiej inwazji imperialistycznej" - podkreślił Burakowski.

Minaret Kutb Minar powstał XIII w. Budowla ma wysokość 73 m i została wzniesiona jako część pierwszego meczetu w Indiach. Minaret wraz z sąsiednimi zabytkami znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy