Reklama

Reklama

Indie: Runął niemal stuletni most. Zginęło co najmniej 81 osób

Co najmniej 81 osób zginęło w wyniku zerwania się niemal stuletniego mostu na rzece Machhu w mieście Morbi w stanie Gudźarat w Indiach - podaje Reuters za indyjskim rządem.

Most został niedawno ponownie otwarty po remoncie. Nie wytrzymał jednak ciężaru stojących na nim ludzi - poinformowły indyjskie media.

- Trwa akcja ratunkowa. Wiele osób odniosło obrażenia - powiedział cytowany przez hindustantimes.com Brijesh Merja, przedstawiciel stanu Gudźarat w rządzie Indii. 

- Wiele osób zostało zabranych w bezpieczne miejsca. Jak dotąd, liczba ofiar wynosi 40, ale może wzrosnąć - mówił szef policji w Gujarat Ashish Bhatia. Według niektórych doniesień wśród ofiar może być wielu turystów. Później Reuters, powołując się na przedstawicieli indyjskiego rządu podał, że liczba ofiar wzrosła do 81.

Reklama

Zarówno premier Indii Narendra Modi, jak i główny minister stanu Gujarat Bhupendra Patel zagwarantowali wypłatę z ubezpieczeń dla rodzin zmarłych i pomoc dla rannych. 

W oświadczeniu Kancelarii Premiera podkreślono, że Modi zabiegał o pilną mobilizację zespołów do akcji ratowniczych. "Poprosił, aby sytuacja była ściśle i stale monitorowana oraz obejmowała wszelką możliwą pomoc osobom poszkodowanym" - napisano.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy