Reklama

Indie: Rośnie liczb ofiar zatrutego alkoholu

Do 33 wzrosła liczba osób, które zmarły w Bombaju, na zachodzie Indii, po wypiciu skażonego alkoholu - poinformowała w piątek lokalna policja. Dziesiątki ludzi z objawami ciężkiego zatrucia trafiły do szpitali.

Policja poinformowała, że ofiarami skażonego alkoholu są mieszkańcy slumsów w północnej dzielnicy Malad. Przedstawiciel sił bezpieczeństwa Praveen Satpal podkreślił, że 18 osób zmarło w czwartek, a dzień później liczba zgonów wyniosła już 33. BBC na swojej stronie internetowej zwraca uwagę, że w Indiach często dochodzi do tego typu tragedii, ponieważ ludzie masowo sięgają tam po tani alkohol produkowany bez zachowania środków ostrożności.

Media tłumaczą, że produkowane często w warunkach domowych alkohole są zanieczyszczone m.in. pestycydami i innymi substancjami chemicznymi.

Reklama

Policja poinformowała, że zatrzymano osobę odpowiedzialną za wprowadzenie do obrotu niebezpiecznego napoju.

To kolejny przypadek w Indiach masowego zatrucia skażonym alkoholem; w styczniu w stanie Uttar Pradeś, na północny kraju, zmarło co najmniej 29 osób. W 2011 roku na wschodzie Indii w podobnych okolicznościach życie straciło 170 osób.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy