Reklama

Reklama

​Indie: Mężczyzna odnaleziony po dwóch latach dzięki nagraniu na TikToku

Opublikowane przez policjanta na TikToku nagranie, które miało zachęcać do pomagania biednym, pomogło odnaleźć zaginionego dwa lata temu mężczyznę. 26 maja wrócił on z synem do domu na południu Indii - poinformował serwis BBC News.

Zaginionego, którego nagrano dwa tys. km od domu, rozpoznał na filmie znajomy rodziny.

Odnaleziony R Venkateshwarlu ma problemy ze słuchem i mówieniem. Całe życie mieszkał w wiosce w południowym stanie Telangana. Ma żonę i pięcioro dzieci, był zatrudniony jako robotnik.

W kwietniu 2018 r. mężczyzna wsiadł do ciężarówki, aby pojechać do pracy do innej wioski. "Mój ojciec zasnął, a kierowca ciężarówki nie wiedział, że on tam jest. Kilka kilometrów później kierowca zdał sobie sprawę, że mój ojciec był w ciężarówce, zostawił go na środku drogi" - powiedział BBC jego syn R Peddiraju.

Reklama

Venkateshwarlu chciał wrócić do domu autostopem. Znalazł ciężarówkę, której kierowca zgodził się go podwieźć. Po wielu godzinach podróży zdał sobie jednak sprawę z tego, że jedzie w przeciwnym kierunku.

Kierowca wysadził go na północy kraju, w Ludhijanie w stanie Pendżab. Venkateshwarlu nie zna jednak języka pendżabskiego, co dodatkowo utrudniało mu porozumiewanie się.

Odnaleziono go przez przypadek. Policjant z Pendżabu Ajaib Singh chodził po Ludhijanie, aby przekazać żywność i niezbędne przedmioty migrantom i ubogim. Nagrania pokazujące jego działalność charytatywną publikował na TikToku, na kanale, który ma ponad 800 tys. obserwujących. Na jednym z filmów rozdawał żywność ludziom mieszkającym pod wiaduktem. Oglądając to nagranie, znajomy rodziny zauważył zaginionego.

Policja w Ludhijanie odnalazła mężczyznę i skontaktowała go z synem. "Poprosił mnie, żebym przyjechał i zabrał go do domu, sygnalizując na swój sposób" - powiedział BBC jego syn.

Venkateshwarlu wrócił do domu we wtorek wieczorem (26 maja). 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje