Reklama

Reklama

Indie: Kontrowersyjna praktyka miała uniemożliwić oszukiwanie na testach

Szkoła w Indiach wydała oświadczenie, w którym przeprosiła za niekonwencjonalną metodę mającą na celu zminimalizowanie ryzyka nieuczciwego pisania testów. Uczniowie podczas egzaminów mieli na głowach kartonowe pudła.

Zdjęcia studentów zostały zrobione podczas egzaminu z chemii w Bhagat Pre-University College in Haveri w stanie Karnataka na południu Indii. Pokazują one młodych ludzi, którzy podczas sprawdzianu mają założone na głowę kartonowe pudła. Miały one na celu uniemożliwienie ściąganie.

Zdjęcia szybko zaczęły krążyć w internecie i stały się bardzo popularne. Uczelnia przeprosiła za incydent. Jak powiedział jej przedstawiciel, szkoła wdrożyła ten środek ostrożności tylko na zasadzie eksperymentalnej po tym, jak nauczyciele usłyszeli o stosowaniu tej techniki w innym miejscu. Wszystko też miało się odbyć za zgodą uczniów. 

Reklama

- Nie było żadnego przymusu. Na zdjęciu widać, że niektórzy uczniowie nie mieli włożonych pudeł. Niektórzy ściągnęli je po 15 minutach, a po godzinie nauczyciele sami poprosili o zdjęcie ich - powiedział MB Satish w wywiadzie dla BBC Hindi.

Sc Peerjade, zastępca miejscowej rady ds. edukacji opisał tę praktykę jako "nieludzką". - Kiedy się o tym dowiedziałem, to od razu nakazałem zakończyć takie praktyki - ­stwierdził. - Wysłałem też zawiadomienie do kierownictwa uczelni i rozważam podjęcie działań dyscyplinarnych - ostrzegł. 

Arkadiusz Grochot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje