Reklama

Reklama

Indie: Kilkadziesiąt osób zmarło po spożyciu alkoholu niewiadomego pochodzenia

Co najmniej 26 zmarło, a ponad 30 trafiło do szpitali po zatruciu alkoholem niewiadomego pochodzenia w stanie Gudźarat w zachodniej części Indii - poinformowała agencja Reutera za lokalnymi władzami.

- Traktujemy ten incydent bardzo poważnie. Wszczęliśmy śledztwo, szczegółowo zbadamy (okoliczności) tego zdarzenia - zadeklarował przedstawiciel administracji regionu, Raj Kumar, cytowany przez Reutersa.

Sprzedaż i konsumpcja alkoholu w Gudźaracie są zabronione, a jedynym wyjątkiem od tej reguły jest uzyskanie zezwolenia wydanego przez władze.

Zatrucia w Indiach. Setki ofiar

Zatrucia i przypadki zgonów w wyniku spożywania trunków niewiadomego pochodzenia zdarzają się w Indiach bardzo często, ponieważ niewielu mieszkańców tego kraju może pozwolić sobie na zakup alkoholu z legalnych źródeł - przypomina Reuters.

Reklama

Zobacz też: Indie. Zabójstwo w mieście Udaipur. Napięcia na tle religijnym

W lutym 2019 roku niemal 100 osób zatruło się alkoholem ze skutkiem śmiertelnym w stanach Uttar Pradeś i Uttarkhand na północy kraju. W tym samym miesiącu blisko 170 osób zmarło z tej przyczyny w stanie Asam we wschodnich Indiach. Latem 2020 roku alkohol niewiadomego pochodzenia doprowadził do śmierci co najmniej 100 mieszkańców Pendżabu w północnych Indiach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy