Reklama

Reklama

Indie: 69 ofiar śmiertelnych skażonego alkoholu

Policja stanu Pendżab poinformowała o 69 ofiarach śmiertelnych skażonego alkoholu i zatrzymaniach 25 osób podejrzanych o jego produkcję i nielegalną sprzedaż. Wśród nich jest sześciu policjantów i siedmiu funkcjonariuszy państwowych.

Szef policji stanu Pendżab, Dinkar Gupta, powiedział Associated Press, że pierwszych pięć zgonów odnotowano w środę wieczorem (29 lipca) w dwóch wioskach w dystrykcie Amritsar. W ciągu ostatnich trzech dni odnotowano kolejne 48 zgonów w Amritsar i dwóch innych okręgach, Tarn Taran i Batala. Według lokalnych mediów zgonów spowodowanych skażonym alkoholem było 86.

Policjanci ukarani

Indyjska policja informuje, że aresztowała ponad 20 osób podejrzanych o sprzedaż skażonego alkoholu, który zabił co najmniej 69 mieszkańców wioski i innych mieszkańców północnego stanu Pendżab.

Reklama

Gupta powiedział, że 25 podejrzanych dostarczyło skażony alkohol do przydrożnych restauracji, skąd był sprzedawany podróżnym i mieszkańcom wioski.

Sześciu policjantów i siedmiu innych funkcjonariuszy zostało zawieszonych i oddanych do dyspozycji sądu za to, że nie zapobiegli sprzedaży skażonego alkoholu.

To nie pierwszy przypadek

Zgony spowodowane nielegalnie warzonym alkoholem są powszechne w Indiach, gdzie ubogich nie stać na licencjonowane marki z rządowych sklepów. Nielegalny trunek jest tani i często wzbogacany metanolem w celu zwiększenia mocy.

W 2019 r. co najmniej 133 osoby zmarły po wypiciu skażonego alkoholu w północno-wschodnim stanie Assam w Indiach. Ofiarami byli głównie pracownicy plantacji herbaty. W tym samym roku kolejnych 80 osób zmarło z powodu spożycia skażonego alkoholu w północnym stanie Uttar Pradesh. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy