Reklama

Reklama

Indie: 16-latka zgwałcona przez 400 mężczyzn

Bezdomna 16-latka została zgwałcona przez co najmniej 400 mężczyzn. Przemocy seksualnej dopuścili się wobec niej także dwaj policjanci przyjmujący jej zeznania - poinformowały w środę światowe media. To najtragiczniejszy w historii Indii przypadek przemocy seksualnej.

Do tej pory w sprawie zostało zatrzymanych siedmiu mężczyzn. Do ataków miało dochodzić w dystrykcie Beed w stanie Maharashtra.

Sprawcy będą sądzeni m.in. na mocy ustawy o ochronie nieletnich przed przestępstwami seksualnymi - informuje India Today.

Zobacz też: Indie: Duchowny i trzech pracowników krematorium oskarżeni o gwałt i zabójstwo dziewięciolatki

- Chcemy surowych działań przeciwko wszystkim winowajcom - powiedziała działaczka na rzecz praw kobiet Yogita Bhayana.

Reklama

Policja nie pomogła ofierze

Nastoletnia ofiara tłumaczy, że "kilkakrotnie udawała się na posterunek policji w Ambajogai, by złożyć skargę, ale funkcjonariusze nie podjęli żadnych działań przeciwko sprawcom gwałtów". Co więcej, dodaje, że zamiast ścigać przestępców, także policjanci dopuścili się wobec niej przemocy seksualnej.

Dziewczyna wyszła za mąż w wieku 13 lat. 33-letni partner miał wykorzystywać ją seksualnie, a teściowie stosować przemoc fizyczną - jak wynika z oświadczenia policji cytowanego przez CNN. Nastolatka wróciła do domu ojca, który odmówił przyjęcia jej z powrotem pod rodzinny dach. Znalazła się na ulicy, bez środków do życia, dlatego prosiła przechodniów o datki.

W myśl kodeksu karnego Indii o gwałcie jest mowa "w przypadku stosunku seksualnego z osobami poniżej 18. roku życia - zarówno bez ich zgody, jak za ich aprobatą". Statystyki z roku 2019 pokazują, że w społeczeństwie indyjskim dochodzi średnio do 88 gwałtów każdego dnia.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne