Reklama

Reklama

Incydent nad Białorusią. Władze w Mińsku protestują

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi poinformowało w sobotę o wręczeniu noty protestu ambasadorowi Litwy w Mińsku w związku z incydentem powietrznym, który miał miejsce 19 kwietnia. Według białoruskich władz litewski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Białorusi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi poinformowało w sobotę o wręczeniu noty protestu ambasadorowi Litwy w Mińsku w związku z incydentem powietrznym, który miał miejsce 19 kwietnia. Według białoruskich władz litewski samolot naruszył  przestrzeń powietrzną Białorusi.

Ambasador Litwy na Białorusi Andrius Pulokas został wezwany do MSZ, gdzie wręczono mu notę, w której strona białoruska wyraziła protest w związku z faktem "naruszenia granicy państwowej Białorusi przez litewski samolot" - poinformował białoruski resort dyplomacji w sobotę w komunikacie prasowym.

Według tego źródła do incydentu doszło 19 kwietnia o godz. 13.40. Litewska maszyna wleciała w głąb białoruskiej przestrzeni powietrznej na 8 km, a następnie zawróciła i opuściła ją. MSZ nie informuje, o jaki typ samolotu chodzi.

Reklama

Jak głosi komunikat MSZ, przez cały czas przebywania samolotu w białoruskiej przestrzeni powietrznej był on kontrolowany przez służby ochrony powietrznej.

Białoruska strona domaga się wyjaśnień w związku z zaistniałą sytuacją.

Z Mińska Justyna Prus

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy