Reklama

Reklama

Huragan Roslyn uderzy w Meksyk. "Możliwe powodzie błyskawiczne"

Huragan Roslyn zmierza w kierunku Meksyku. Państwowa agencja ostrzega przed możliwymi powodziami błyskawicznymi, osunięciami ziemi i "zagrażającymi życiu falami". Sklasyfikowany do kategorii czwartej cyklon ma dotrzeć do stanu Nayarit - miejsca szczególnie popularnego wśród turystów.

Jak poinformowały agencje monitorujące żywioł, siła wiatru dochodzi do 215 km/h. Mimo że osłabienie siły huraganu jest możliwe już od sobotniej nocy, Roslyn nadal będzie miał siłę dużego huraganu, kiedy dotrze do lądu - ostrzegają meteorolodzy.

Niektóre plaże zostały zamknięte i otwarto schrony dla osób, które zostały ewakuowane w obszarach przybrzeżnych - poinformowała agencja Reutera, cytując lokalne władze.

Meksyk: Huragan Roslyn. Możliwe powodzie błyskawiczne

Nagranie zamieszczone na Twitterze przez meksykańską agencję ochrony cywilnej przedstawiało gwałtowne fale rozbijające się o plażę w Nayarit, wraz z ostrzeżeniem, by nie wychodzić z wody.

Reklama

"Silne opady deszczu mogą prowadzić do powodzi błyskawicznych i możliwych osunięć ziemi w obszarach o nierównym terenie nad przybrzeżnym południowo-zachodnim i zachodnio-centralnym Meksykiem" - przekazała amerykańska agencja National Hurricane Center.

Roslyn może spowodować "zagrażające życiu fale i prądy morskie" - dodano w komunikacie. 

Reklama

Reklama

Reklama