Reklama

Reklama

Huragan Matthew dotarł na Florydę. Ogłoszono stan wyjątkowy

Huragan Matthew zagraża 24 milionom mieszkańców wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Dotarł już do stanu Floryda i kieruje się na północ - w kierunku Georgii i Karoliny Południowej.

Prezydent Barack Obama ogłosił na tych terenach stan wyjątkowy.

Najnowsze informacje dotyczące niszczycielskiej działalności huraganu przedstawił na konferencji prasowej gubernator Florydy Rick Scott. Jak mówił, w dalszym ciągu prowadzona jest ewakuacja, na szczęście główne drogi stanu są przejezdne.

Władze starają się też zaopatrywać stacje benzynowe, na których zabrakło paliwa. Bez prądu jest 600 tysięcy gospodarstw.

Fale sięgają nawet trzech metrów

Fale na Atlantyku miejscami sięgają nawet trzech metrów. Na lądzie żywioł nie uderzył jeszcze z całą siłą.

Reklama

Do tej pory w wyniku przejścia huraganu Matthew przez Karaiby zginęło około 500 osób. Prawie wszystkie ofiary to mieszkańcy Haiti.

 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy