Reklama

Hongkong chce zwabić gości. Rozda darmowe bilety lotnicze

Szef administracji Hongkongu ogłosił nową kampanię promocyjną regionu. W planach jest rozdysponowanie darmowych biletów lotniczych dla zagranicznych gości. Wszystko po to, by po trzech latach pandemii przyciągnąć turystów i inwestorów.

John Lee ogłosił start kampanii promocyjnej "Hello Hongkong". Szef tamtejszej administracji zapowiedział, że ma ona na celu pokazanie, że region jest otwarty na turystów z całego świata. Ponadto ważne jest pobudzenie inwestycji i biznesu. 

- Hongkong jest teraz połączony z Chinami kontynentalnymi i całym światem międzynarodowym i nie będzie izolacji, kwarantanny ani ograniczeń w tym, by cieszyć się zgiełkiem azjatyckiego miasta - mówił Lee, cytowany przez Reutersa.

Ponadto dodał, że w Hongkongu będą odbywać się imprezy sportowe i kulturalne takie jak np. maraton oraz festiwale muzyczne. 

Reklama

Jednym z głównych czynników, które mają zachęcić do odwiedzenia regionu, będzie przekazanie pół miliona darmowych biletów lotniczych. Linie Cathay Pacific, Hong Kong Express i Hong Kong Airlines będą rozdawać bezpłatne bilety zagranicznym gościom. Akcja wystartuje 1 marca i potrwa sześć miesięcy. 

Hongkong rozluźnił covidowe restrykcje

Region był w dużej mierze zamknięty większą część ostatnich trzech lat w celu zapobiegania COVID-19. Hongkong stosował się do chińskiej polityki "zero COVID". 

Kwarantanna dla przyjezdnych była obowiązkowa i trwała nawet trzy tygodnie. Społeczeństwo było intensywnie testowane. Wykonywano badania przesiewowe. 

W połowie 2022 roku Hong Kong rozpoczął rozluźnianie restrykcji. Nadal obowiązkowe jest noszenie maseczek. Wyjątkiem są ćwiczenia fizyczne. Ponadto uczniowie szkół są codziennie poddawani testom antygenowym. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hong Kong | Bilety | promocja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy