Reklama

Reklama

​Hollande: Stawka nigdy nie była tak wysoka

- Nigdy stawka międzynarodowego spotkania nie była tak wysoka jak w przypadku rozpoczętego w poniedziałek szczytu klimatycznego ONZ w Paryżu - powiedział na inauguracji COP21 prezydent Francji Francois Hollande. Dodał, że stawką tą jest przyszłość planety.

"Nigdy stawka międzynarodowego spotkania nie była tak wysoka, ponieważ to, co jest stawką - to przyszłość planety, przyszłość życia" - powiedział Hollande. Podkreślił, że potrzebne jest partnerstwo ludzkości i natury. Temu właśnie służy paryska konferencja. Szczyt z udziałem 150 liderów rozpoczęto minutą ciszy w hołdzie ofiarom paryskich zamachów z 13 listopada. Hollande podziękował liderom za wsparcie i wyrazy solidarności.

Podkreślił, że walka z terroryzmem i zmianami klimatu są "dwoma kluczowymi wyzwaniami globalnymi", które międzynarodowa społeczność musi pokonać.

Reklama

Ban Ki Mun: Musimy dać światu znać, że zmierzamy do niskoemisyjnej przyszłości

Musimy dać światu znać, że zmierzamy do niskoemisyjnej, sprzyjającej klimatowi przyszłości i nie ma drogi odwrotu - powiedział w poniedziałek na uroczystej inauguracji szczytu klimatycznego w Paryżu sekretarz generalny ONZ Ban Ki Min. 

W inauguracji bierze udział 150 przywódców.

"Macie władzę, by zabezpieczyć dobrobyt tego pokolenia i następnych generacji" - zwrócił się do liderów szef ONZ.

Namawiał ich do wybrania drogi "kompromisu i zgody i - jeśli trzeba - elastyczności". "Paryż musi wyznaczyć zdecydowany punkt zwrotny, musimy dać światu znać, że zmierzamy do niskoemisyjnej, sprzyjającej klimatowi przyszłości i nie ma drogi odwrotu" - podkreślił Ban Ki Mun.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje