Reklama

Reklama

Holendrzy rezygnują z wyjazdów turystycznych do Turcji

Największe holenderskie biura podróży potwierdzają - setki turystów rezygnują z wyjazdu do Turcji. Ma to związek z kryzysem dyplomatycznym między władzami w Hadze i Ankarze.

Dokładnie tydzień temu holenderski rząd nie wyraził zgody na udział dwóch tureckich ministrów w wiecu politycznym w Rotterdamie organizowanym przez mniejszość turecką. Napięcie dyplomatyczne między oboma krajami przełożyło się na plany wakacyjne Holendrów. Portal BNR.NL cytuje szefa holenderskiego oddziału biura "TUI". Arjan Kers przyznał, że w ciągu ostatniego tygodnia setki osób zrezygnowały z zaplanowanych wylotów do tureckich kurortów.

Także inne międzynarodowe biuro podróży "Thomas Cook" potwierdziło, że w ostatnich dniach dziesiątki klientów zwracały się do firmy z prośbą o zmianę rezerwacji.

Reklama

Holenderska branża turystyczna przypomina, że już w zeszłym roku po atakach terrorystycznych i próbie puczu w Turcji, liczba wyjazdów do tego kraju zmalała o 20 procent. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii wydało w tym tygodniu ostrzeżenie dla turystów udających się do Turcji.

Resort nie odradził wyjazdów, ale ostrzegł osoby podróżujące, by unikały tłumów i miejsc publicznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy