Reklama

Holandia: Zderzenie statków w pobliżu Amsterdamu

Do zderzenia pełnomorskiego statku z tankowcem doszło w poniedziałek u wybrzeży Ijmuiden niedaleko Amsterdamu. Na pokład jednostki o nazwie Julietta D. wdarła się woda. Uratowano wszystkich członków załogi, jednak statek dryfuje u wybrzeży Holandii.

Marynarze zostali ewakuowani helikopterami - podał portal RTL Nieuws. Po godz. 12 zabrano z pokładu jednego ze statków pierwszych członków załogi - informuje straż przybrzeżna.

W akcję zaangażowane były trzy śmigłowce straży przybrzeżnej, dwa holenderskiej i jeden belgijskiej, a także dwie łodzie ratunkowe, które przypłynęły z Ijmuiden i Scheveningen, portowej części Hagi.

Niemiecki statek Julietta D., który pływa pod banderą maltańską, zmierzał z Brunsbuttel w Niemczech do Amsterdamu. Na jego pokładzie znajdowało się 18 osób. Około godz. 10 doszło do kolizji z tankowcem Pechora Star. Według mediów tankowiec nie ma większych uszkodzeń.

Reklama

Holandia: Uderzył orkan Corrie

Jak podaje portal NOS obecnie Julietta D. dryfuje na farmie wiatrowej Hollandse Kust Zuid, około 18 kilometrów od wybrzeża między Hagą a Zandvoort.

Straż przybrzeżna poinformowała, iż statek zostanie odholowany na brzeg, jednak ze względu na warunki atmosferyczne może to potrwać kilka godzin.

W poniedziałek w Holandię uderzył orkan Corrie. Żywioł spowodował szkody i utrudnienia w ruchu w wielu miejscach kraju, szczególnie na północy - podał Holenderski Instytut Meteorologiczny (KNMI).

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Holandia | Amsterdam | statki

Reklama

Reklama

Reklama