Reklama

Reklama

Holandia: Zabili go nad brzegiem rzeki. 20 lat więzienia dla dżihadysty

Sąd w Hadze skazał na 20 lat więzienia dżihadystę Ahmada al-K. za udział w egzekucji syryjskiego żołnierza.

Dwa lata temu holenderska policja aresztowała Al-K. pod zarzutem udziału w zbrodniach wojennych w Syrii.

Mężczyzna uzyskał w 2014 r. azyl w Holandii. W toku prowadzonego postępowania okazało się jednak, że był on członkiem grupy terrorystycznej Dżabhat al-Nusra, gdzie działał pod pseudonimem Abu Khuder.

Prokuratura dysponowała dowodami, w tym filmami, które jednoznacznie wskazywały na winę Syryjczyka.

Na filmach widać, jak Al-K. prowadzi, wraz z innymi bojownikami, poobijanego żołnierza nad brzeg rzeki, gdzie dokonują egzekucji. 49-letni Al-K. dobija rannego strzałem z rewolweru.

Reklama

Sąd w Hadze skazał oskarżonego na karę 20 lat pozbawienia wolności za udział w tej zbrodni, oczyścił go jednak z zarzutu kierowania grupą uderzeniową w ramach Dżabhat al-Nusra.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy