Reklama

Reklama

Holandia: W chłodniczym kontenerze na statku znaleziono migrantów

Załoga statku towarowego, zmierzającego z Holandii do Wielkiej Brytanii, odkryła na pokładzie 25 osób. Grupa nielegalnych migrantów - dorosłych i dzieci - była zamknięta w chłodniczym kontenerze.

Statek zawrócił do portu w Vlaardingen koło Rotterdamu, gdzie wychłodzonych migrantów przewieziono do szpitala na badania. 

Policjanci z psami tropiącymi przeszukali jednostkę w poszukiwaniu ewentualnych kolejnych, ukrytych osób, ale nikogo więcej nie znaleziono. Zatrzymano kierowcę ciężarówki, w której grupa dostała się na pokład statku. Nie podano, z jakiego kraju pochodzili migranci.

Miesiąc temu, niedaleko Londynu, w kontenerze-chłodni, umieszczonym na naczepie ciężarówki, odkryto ciała 39 Wietnamczyków, w tym nastolatka.

W czerwcu 2000 r., w brytyjskim porcie w Dover, w ciężarówce znaleziono ciała 58 nielegalnych imigrantów z Chin. Dwie osoby przeżyły. Rok później holenderski kierowca ciężarówki został skazany na 14 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy