Reklama

Reklama

Holandia umożliwi sprzedaż miękkich narkotyków na wynos

W południowo-zachodniej części Amsterdamu uruchomiony został punkt, w którym można kupić haszysz i marihuanę. Holandia słynie z legalnej sprzedaży miękkich narkotyków w coffeeshopach, jednak "Cannacenter Best Friends" jest częścią pilotażowego programu władz stolicy, który ma doprowadzić do przeniesienia takich lokali poza centrum miasta.

Intencją władz jest przeciwdziałanie niedogodnościom, jakie wiążą się dla mieszkańców z działalnością tradycyjnych "coffeeshopów".

Nie będzie już można przesiadywać i zażywać narkotyków w lokalach, ponieważ w punktach sprzedaży nie ma stołów ani krzeseł. Samochód może być tam zaparkowany jedynie przez 10 minut.

Burmistrz chce zakazać sprzedaży narkotyków turystom

Jak przypomina dziennik "Trouw", mieszkańcy Amsterdamu narzekają na sąsiedztwo lokali, w których można brać miękkie narkotyki. Chodzi nie tylko o hałas i tłok, ale także o handlarzy twardych narkotyków, którzy często szukają klientów w pobliżu coffeeshopów.

Reklama

Burmistrz stolicy Femka Halsema chce pójść jeszcze dalej i zakazać sprzedaży haszyszu i marihuany zagranicznym klientom, aby skończyć z turystyką narkotykową.

Według agencji badawczej Breuer&Intraval trzy z 19 milionów turystów, który odwiedzili w 2018 roku Amsterdam, kupowało lub konsumowało narkotyki w coffeeshopach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy