Reklama

Reklama

Holandia: Śmiertelny atak nożownika w Amsterdamie. Zwłoki przed barem z kebabami

Uzbrojony w nóż 29-latek zaatakował kilka osób. Jedna z nich zginęła na miejscu, a cztery z ranami trafiły do szpitala. Policja aresztowała podejrzanego. Do zdarzenia doszło ​w nocy z piątku na sobotę w dzielnicy De Pijp w stolicy Holandii.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy De Pijp w stolicy Holandii. Jak relacjonuje telewizja AT5, około północy policja została poinformowana o ataku, w którym nieznany sprawca pchnął nożem kilka osób. 

Zwłoki jednej z nich zostały znalezione przed lokalem sprzedającym kebaby niedaleko Ferdinand Bolstraat. Cztery inne osoby zostały przewiezione do szpitala z nieznanymi obrażeniami. Policja rozpoczęła obławę na podejrzanego z udziałem helikopterów. 

Nieznane motywy sprawcy

AT5 podaje, że funkcjonariusze specjalnego oddziału interwencyjnego (DSI) zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mieszkańca okolicznej miejscowości Amstelveen. 

Reklama

Jeszcze nic nie wiadomo o okolicznościach zdarzenia ani motywach sprawcy. - Zakładamy, że ta osoba dokonała ataku - poinformował funkcjonariusz biura rzecznika prasowego stołecznej policji. 

Policja poinformowała na Twitterze, że zespół dochodzeniowy prokuratury "rozważa wszystkie opcje, ale obecnie nie ma bezpośrednich wskazań, że istnieje motyw terrorystyczny".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama