Reklama

Reklama

Holandia: Śmierć Polaka na festiwalu w Bredzie. Nowe fakty

Holenderski dziennik "Algemeen Dagblad" publikuje w środę nowe fakty w sprawie śmierci Polaka na festiwalu w Bredzie, o której spowodowanie podejrzanych jest sześciu ochroniarzy. Świadkowie twierdzą, że 37-latek zachowywał się spokojnie i dopiero w pewnym momencie został powalony przez pracowników ochrony. Obecnie policja oficjalnie podejrzewa ich o próbę zabójstwa.

Do zdarzenia doszło 17 września w parku Valkenberg podczas festiwalu Breda Barst. Jak relacjonowały wówczas media, 37-letni Polak miał stawiać opór i został zatrzymany przez ochroniarzy. Po przybyciu policji okazało się, że mężczyzna nie oddycha; został przewieziony do szpitala, w którym zmarł w ubiegłą niedzielę.

Po zdarzeniu zatrzymano czterech ochroniarzy w wieku 19 do 59 lat - wynika z informacji przekazanych wówczas przez rzecznika policji. Funkcjonariusze podejrzewają kolejnych dwóch pracowników ochrony o udział w zajściu.

Śmierć Polaka. Nowe fakty

"Algemeen Dagblad" poinformował w środę, że według świadków zdarzenia podczas zatrzymania Polak nie stawiał oporu i spokojnie dał się wyprowadzić z tłumu przez ochroniarzy.

Reklama

Dopiero w pewnym momencie miał został powalony przez nich na ziemię. "Jeden lub dwóch ochroniarzy siada na nim, a potem widzę, że mężczyzna prawie się nie porusza. Jego nogi są nieruchome" - relacjonuje świadek cytowany przez gazetę. "Sytuacja przypominała incydent z George'em Floydem w Ameryce" - mówi gazecie inny świadek zajścia. Mężczyzna miał być w ten sposób trzymany na ziemi przez 10-15 minut do czasu przybycia policji.

Polak miał żonę i dzieci

George Floyd to Afroamerykanin, który zginął w 2020 r. w Minneapolis podczas brutalnej interwencji policji. Jak ustalono, mężczyzna zmarł w wyniku uciskania mu szyi kolanem w trakcie aresztowania przez funkcjonariusza. Śmierć Floyda wywołała masowe demonstracje w USA.

Z ustaleń "Algemeen Dagblad" wynika, że zmarły Polak pracował w Holandii jako migrant zarobkowy. W Polsce pozostawił żonę i dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy