Reklama

Holandia: Potęga żywiołu. Silny podmuch przewrócił turbinę wiatrową

W Zeewolde w Holandii silny wiatr przewrócił turbinę wiatrową. Do zdarzenia doszło w środę rano, gdy w mieście obowiązywało ostrzeżenie przed silnymi porywami wiatru.

"Podczas zdarzenia nikt nie został ranny" - powiadomili strażacy z Holandii w mediach społecznościowych. Jak przekazano, w trakcie silnych porywów wiatru część konstrukcji pękła, a górny człon spadł na ziemię. Dodano, że fragmenty porwanej przez wiatr turbiny znalazły się na terenie dookoła lokalnej elektrowni wiatrowej.

W środę informowano, że na miejscu pojawiły się służby, które zbadają okoliczności zdarzenia. W pobliżu miejsca, w którym doszło do zdarzenia, zablokowana została droga oraz ścieżka rowerowa.

Porywy wiatru
były zbyt silne, by od razu rozpoczynać prace nad uprzątnięciem fragmentów turbiny. W czwartek 5 stycznia przekazano, że część ze zniszczonej turbiny udało się uprzątnąć. 

Reklama

Elektrownia wiatrowa ma zostać odnowiona

Rzecznik straży pożarnej z Flevoland Geertjan Veenstra przekazał, że do przewrócenia się turbiny najprawdopodobniej doszło na skutek bardzo silnych porywów wiatru.

Holenderski portal AD poinformował, że elektrownia wiatrowa ma zostać odnowiona w przyszłym roku. Zaznaczono również, że podczas ostatnich kontroli nie doszukano się nieprawidłowości. Turbina, która przewróciła się w środę, stała tam od 20 lat. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Holandia | turbina wiatrowa | elektrownie wiatrowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy