Reklama

Holandia: Niemal trzy miliony pracowników jest poniżanych przez szefów

Niemal trzy miliony Holendrów jest poniżanych przez swoich przełożonych w miejscu pracy - wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek Maurice de Hond. Piet Fortuin, szef związku zawodowego CNV, które zleciło sondaż podkreśla, że to szokujące. - Nie spodziewaliśmy się czegoś takiego - dodaje.

- Miejsce pracy powinno być dla pracownika bezpieczną przestrzenią - powiedział Fortuin portalowi RTL Nieuws i dodał, że w świetle wyników badania tak nie jest, co "jest absolutnie niedopuszczalne i szokujące".

Z sondażu 40 proc. respondentów zadeklarowało, że miało do czynienia ze słowną agresją ze strony swojego przełożonego, a 22 proc. miało do czynienia "z niewłaściwym zachowaniem", m.in. molestowaniem seksualnym.

Rozważają zmianę pracy

Ponad 13 proc. badanych przyznało, że rozważa zmianę pracy ze względu na panującą w niej atmosferę. Ponad jedna czwarta badanych nie wiedziała, dokąd zwrócić się o pomoc w przypadku bycia poniżanym w pracy.

Reklama

Ankieta została przeprowadzona przez Maurice de Hond na zlecenie CNV na reprezentatywnej próbie 2,4 tys. mieszkańców Holandii.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Holandia | praca

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy