Reklama

Reklama

Holandia: Nielegalny salon gry w pokera w centrum testów PCR

W Holandii policja zlikwidowała salon gry w pokera zlokalizowany tuż nad centrum testów na obecność koronawirusa. Według ustaleń funkcjonariuszy miejsce służyło również do prania brudnych pieniędzy.

Policja zlikwidowała nielegalny salon gry w pokera, który sąsiadował z centrum testów PCR w Hadze. W dolnej części budynku przeprowadzano testy na obecność COVID-19, na górze odbywały się zakazane turnieje gry w karty.

Centrum testów stało się przykrywką dla nielegalnym imprez pokerowych - donosi dziennik "Algemeen Dagblad". Policja uważa, że miejsce służyło także do prania brudnych pieniędzy.

Anonimowe zgłoszenie

Do odkrycia nielegalnego kasyna doszło dzięki anonimowemu zgłoszeniu. W nocy z wtorku na środę uzbrojeni funkcjonariusze weszli do budynku Kerketuinenweg.

Z informacji "AD" wynika, że policja skonfiskowała duże sumy pieniędzy, karty do gry oraz żetony. Na miejscu aresztowano 39-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy.

Reklama

Właściciel budynku twierdzi, że nie wiedział o funkcjonowaniu nielegalnego salonu. "Jest to dla mnie całkowita niespodzianka" - powiedział gazecie Resul Ozdemir i przekonywał, że jedynie wynajął trzecie piętro budynku i wyjechał na wakacje.Reklama

Reklama

Reklama