Reklama

Reklama

Holandia. Najwięcej hospitalizacji z powodu COVID-19 od początku roku. Będzie gorzej

2772 pacjentów z koronawirusem przebywa w holenderskich szpitalach. To największy wzrost od 4 stycznia, i według ekspertów, sytuacja ma się pogorszyć.

Krajowe Centrum Koordynacji Rozmieszczania Pacjentów (LCPS) nie ma dobrych wieści i przewiduje, że szczyt zachorowań dopiero nastąpi.

Wirusolog Ernst Kuipers powiedział dziennikowi "Algemeen Dagblad", że szczyt zachorowań powinien nastąpić w przyszły tygodniu. Wyraził także opinię, że wysoki procent zaszczepionych Holendrów powoduje, że liczba przyjęć na oddziałach intensywnej terapii jest mniejsza niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Minister zdrowia Hugo de Jonge poinformował w poniedziałek, że Omicron został stwierdzony u czternastej osoby. Podobnie jak w przypadku poprzednich infekcji, nowym wariantem koronowirusa zakażony jest pasażer, który przyleciał w piątek z RPA.
W sobotę infekcję koronawirusem stwierdzono u 61 z 600 pasażerów, którzy przylecieli dwoma lotami KLM z Republiki Południowej Afryki do Holandii. Ostatecznie okazało się, że 13 z nich było zakażonych nową mutacją.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy