Reklama

Reklama

Holandia. Mieszkańcy Hagi mogą oddać fajerwerki za przekąski

​Mieszkańcy Hagi, którzy są w posiadaniu nielegalnych fajerwerków mogą nie tylko oddać je bez narażenia się na karę, ale także otrzymają za to darmowy poczęstunek. Władze Hagi wyszły z taką inicjatywą w związku z zakazem używania tych materiałów wybuchowych, funkcjonującym od zeszłego roku. Fajerwerki można deponować we wtorek i środę w wybranych miejscach w centrum miasta.

Jak informuje Urząd Miasta, jedna osoba może zwrócić maksymalnie do 25 kg materiałów bez narażanie się na karę. Na miejscu otrzyma także przekąskę i napój.

Od ubiegłego roku odpalanie materiałów wybuchowych jest w Niderlandach zakazane. Do tej pory w 2021 r. skonfiskowano prawie 174 tys. kg nielegalnych fajerwerków, w porównaniu do 123 tys. kg w ubiegłym roku - informuje dziennik "Metro".

- Egzekwowanie zakazu używania tego typu materiałów nie jest dla nas priorytetem - powiedział gazecie szef policji w Hadze Willem Woelders. Dodał, że jeżeli jednak dojdzie do zakłócania porządku publicznego, "wówczas sprawcy zostaną zatrzymani i ukarani". 

Reklama

Podczas listopadowych zamieszek w Rotterdamie policjanci zostali zaatakowani ciężkimi fajerwerkami. Kilku z nich trafiło do szpitala.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje